Öykü, Şiir, Müzik, Senaryo

Hasan GÜNERİ

Öykü, Şiir, Müzik ve Senaryo Ödülleri

Sevgili babamız Hasan Güneri’nin anısını yaşatmak amacıyla, Hasan Güneri Eğitim ve Kültür Bursu kapsamında  ”Toplumun Bireyler Üzerindeki Baskısı” konulu Şiir, Öykü, Müzik ve Senaryo Ödülleri düzenlenmiştir.

Hasan Güneri eğitime, bilime, sanata ve okumaya çok önem veren bir kişiydi. Edebiyat, sanat, müzik ve politikaya her zaman ilgi duymuş ve sürekli takip etmiştir. Hiç okula gitmemesine rağmen okuma ve yazmayı kendi çabasıyla öğrenmiş ve ölünceye kadar da kitaplarını elinden hiç düşürmemiştir. Bu özelliklerinden dolayı yaşadığı bölgede defalarca çeşitli baskılara maruz kalmıştı.

Yarışmanın amacı; Hasan Güneri’nin anısını yaşatmak, genç şair ve yazarları yazmaya özendirerek yeni yapıtlar kazandırmak ve ödül alan yapıtların yayınlanmasını sağlayarak kitlelerle buluşmasına yardımcı olmaktır.

KATILIM KOŞULLARI

1. Yarışma; şiir, öykü, müzik ve senaryo dallarında yapılacaktır.

2. Yazarlar konu ile uyumlu olduğunu düşündükleri eserleri ile katılabilirler.

3. Şiir ve müzik dalında 5 eserle, öykü ve senaryo dalında ise 3 eserle katılabilinir.

4. Eserler 5.000 kelimeyi kesinlikle geçmemelidir. Daha önce yayımlanmış olabilirler.

5. Yazılar Times New Roman yazı karakteriyle 12 punto büyüklüğünde yazılmalıdır.

6. Başvuruda bulunanlar, adlarını, adreslerini, kısa özgeçmişlerini ve telefon numaralarını, gönderilen eserlerde açıkça belirtmelidirler. Kimliği yazılı olmayan metinler değerlendirilmeye alınmayacaktır.

7. Adaylar eselerini üstünde sadece rumuzun yer aldığı bir zarfın içine koyarak, fotoğraflı ve irtibat bilgilerini kapsayan özgeçmişleri ile birlikte başka bir zarfın içine koyarak kapalı bir biçimde teslim etmelidirler.

8. Yarışmaya gönderilecek yapıtlar; 31 Ekim 2012 tarihi akşamına kadar, mutlaka dijital ortamda, CD ile BİL-TEK BİLİMSEL TEKNOLOJİK VE TIBBİ ÜRÜNLER TİC. LTD. ŞTİ. Üsküdar İçerenköy Yolu No.7 Sandoz Sitesi A Blok D. 2 İçerenköy-Ataşehir-İstanbul  (www.biltek.biz.tr) adresine teslim edilmeli ya da posta ile gönderilmelidir.

SONUÇLAR

Seçici Kurul’un değerlendirme sonuçları, 15 Mart 2013 günü açıklanacaktır ve kazananlara ayrıca e-mail veya telefonla bilgi verilecektir.

ÖDÜLLER

Seçici Kurulun değerlendirmelerine göre 1. olan esere 2.000 TL, 2. olan esere 1000 TL, 3. olan esere 500 TL ödül verilecektir.  Ayrıca yarışmaya katılan ve yayınlanmaya değer bulunan eserlerin yayınlanmasına da yardımcı olunacaktır.

SEÇİCİ KURUL